Nemokamas pristatymas perkantiems virš 40€
Užsisakyk naujienlaiškį Kontaktai

Interviu su žinoma Estijos trichologe Natalija BuslovaKas paskatino pasirinkti šią profesiją? 

Esu trichologė, grožio specialistė. Dar vaikystėje svajojau būti kirpėja. Man rūpėjo ne tik  plaukų grožis, bet norėjau ir daugiau sužinoti apie plaukų fiziologiją bei morfologiją. Studijavau Maskvoje ir Sankt Peterburge. Iki šiol mokausi, lankydama įvairius trichologijos seminarus ir kongresus. Mokslas nestovi vietoje – jis greitai žengia į priekį! 

Trichologas – tai nauja profesija?  

Taip. Trichologas – siaura specializacija, apimanti tik galvos plaukų ir odos  tyrimą. Trichologija – mokslas apie plaukus. Atskira mokslo pakraipa trichologija tapo 1989 metų lapkritį. 

Mes su Jumis susipažinome „Crescina“ seminare Padujoje šių metų lapkričio mėnesį. Suprantu, kad tuomet „Сrescina“ tik įėjo į Latvijos ir Lietuvos rinkas, konkrečiai Jūsų dėka – į Estijos rinką. Papasakokite, kaip šiuo metu klostosi reikalai ir koks tai produktas. Į ką jis orientuotas? 

Tiesą pasakius, aš jau anksčiau buvau girdėjusi apie preparatus „Сrescina“. Laimė, šie preparatai spėjo pelnyti pripažinimą daugelyje šalių. Neslėpsiu, norėjau išbandyti ir ištirti šį šveicarų preparatą, turintį devynis patentus. Šveicarija kelia pasitikėjimą! Bet, kaip sakoma, mūsų mintys materialios. Kai aš vienintelė iš Estijos buvau pakviesta susipažinti su šiuo produktu kaip tik ten, kur jis gaminamas, aišku, buvau labai laiminga. Padujoje gavau reikiamų žinių apie šį produktą ir susipažinau su įdomiais žmonėmis. Mes sudarėme lietuvių, latvių ir estų komandą. Pirmiausia pradėjau pati su juo dirbti. Vėliau jo atsirado daugelyje klinikų, specializuotuose centruose ir vaistinėse. Net perukų parduotuvėje, kur žmonės pradėjo problemą spręsti ne nuo peruko, o nuo plaukų gydymo ir atkūrimo. 

Jau praėjo kone pusmetis nuo Jūsų mokslų. Gal galite pasidalinti klientų rezultatais? 

Rezultatai yra, šis unikalios sudėties preparatas padeda įveikti kelias problemas: blokuoja plaukų slinkimą ir, veikdamas kamienines ląsteles, atkuria natūralų plaukų augimą. Jis padeda ir esant ankstyvajai plaukų slinkimo stadijai, ir  vėlyvajai, kai plaukai jau gerokai retesni. 
Pagrindiniai preparato komponentai: dvi aminorūgštys – cisteinas ir lizinas (pagrindiniai plaukų keratino komponentai), specialus augimo faktorius, vadinamas glikoproteinu, kamieninių ląstelių aktyvatorius, ciklodekstrinai ir  kraujagysles plečiantys (kad giliau įsiskverbtų) bei priežiūros komponentai. 

Žmogui būdinga tikėti, bet kartu patikrinti. Kaip galima išmatuoti šiuos rezultatus?  

Prieš klientui pradedant naudoti preparatą atliekame galvos odos ir plaukų diagnostiką. Apskaičiuojame plaukų skaičių viename kvadratiniame centimetre, matuojame plaukų skersmenį, nustatome stadiją, parenkame individualų kursą ir po baigto kurso diagnostiką pakartojame. Tik reikia turėti kantrybės ir būtinai baigti visą gydymo kursą. Daugelis laukia greito rezultato, bet tai vis dėlto ne plaukų persodinimas, todėl reikia tam tikro laiko. 


O kiek reikia laiko?  

Bent jau pusės metų. Viskas priklauso nuo problemos. 

Jau praėjo pusė metų, turite klientų, kurių pasiektus rezultatus jau galite įvertinti.  Ar rezultatai leidžia dar labiau pasitikėti produktu? 

Taip, aišku, yra labai daug teigiamų rezultatų. Žmonės perka, rekomenduoja vienas kitam.  

Kas Jūsų klientai? Koks būtų jų apibendrintas portretas? Ar ši problema aktualesnė vyrams, ar moterims?  

Šiandien visi be išimties nori gerai atrodyti, būti sėkmingi ir gražūs, todėl pradėjo labiau rūpintis savo sveikata. Tai tikrai džiugina! Vis daugiau ateina klientų jaunų vaikinų. Vyriškas genetinis plikimas (androgeninė alopecija) prasideda gana anksti (nuo 17–20 metų). Pirmieji požymiai yra plikimas kaktos ir momenkaulio zonoje,  plaukų retėjimas viršugalvyje.  

Ar galima išvengti plikimo? 

Aišku. Svarbiausia laiku nustatyti problemą. Jei plikimas yra genetinio pobūdžio, teks visą gyvenimą tai kontroliuoti ir naudoti gydomuosius preparatus (blokatorius). Tai aktualiausia vyrams.  

Su „Crescina“ galima tai padaryti?  

Neabejotinai. Aktyvieji ingredientai inkapsuliuoti, todėl turi ilgalaikį poveikį. Preparato naudojimo kursas trunka nuo 2 iki 4 mėnesių. Baigus kursą, preparatas dar veikia du mėnesius (dėl laipsniško ir ilgo aktyviųjų medžiagų išlaisvinimo). Tai iš viso 6 mėnesiai. Būtina daryti pertrauką. Esant androgeninei vyrų alopecijai arba senilinei moterų alopecijai (po menopauzės), kursą reikia kartoti 1–2 kartus per metus.  
Vyrams toks gydymas tinka labiau, nes jiems nepriimtinas nepertraukiamas preparatų naudojimas. Jei lygintume su kitais preparatais, vyrams daugelis kelia šalutinį poveikį ir atmetimo efektą. Nustojai vartoti – viskas grįžo į senas vėžes. O „Сrescina“ neturi šalutinio poveikio ir neduoda atmetimo efekto!

Tad kuo anksčiau žmogus sužinojo apie savo problemą ir pradėjo naudoti preparatą, tuo geriau?  

Aišku. Bet, deja, problemą galima pastebėti ne iš karto. Žmonės pastebi tik plaukų slinkimą, o retėjimą – daug vėliau, nes plaukų retėjimo procesas užtrunka ilgą laiką. Vyksta plaukų folikulų sumenkėjimas. Plaukai vis plonėja ir galop tampa bespalviai, silpni ir labai ploni.
„Сrescina“ veikia plaukų folikulų kamienines ląsteles ir grąžina plaukams gyvenimą, jei stadija dar leidžia tai padaryti.   

Turite omenyje plikimo stadiją?  

Taip. „Crescina“ sukurta naudoti esant ankstyvai, vidutinei ar vėlyvai  stadijoms.
Atsižvelgiant į stadiją skiriamas skirtingos koncentracijos preparatas. Taip pat sukurti preparatai atskirai vyrams ir moterims. 

Gerai. Bet kaip paprastam žmogui apie tai sužinoti? Jis juk negali pats nusistatyti stadijos. 

Reikia kreiptis į specialistą. Pačiam turbūt sunku suprasti, ar tavo plaukai slenka, ar retėja, nes vis dėlto plaukai turi slinkti, per dieną plaunant ar šukuojant iškrenta apytiksliai 80–100 plaukų. Tai natūralus atsinaujinimo procesas. Nereikia bijoti trinkti  galvos –  atvirkščiai, galvos odą reikia gerai valyti. Plaukų folikulų žiočių užakimas trukdo sveikam plaukų augimui. Šampūnas  „Crescina“ labai gerai valo galvos odą ir papildomai maitina plaukų svogūnėlius. Šampūnu labai tinka papildyti pagrindinį gydymą ampulėmis.  

Koks teisingas požiūris!

Taip taip.

O kirpėjas gali klientui rekomenduoti šį produktą? 

Gali. Jei jis gerai apmokytas, kodėl gi ne. 

Gal norėtumėte papasakoti apie tą preparatą, kuriam buvo skirti mokymai? 

Mikrokamera LABO. Ją pristatė „Сrescina“ gamintojai. Tai trichologinis instrumentas – trichoskopas. Jis padeda nustatyti plaukų skaičių 1 kvadratiniame centimetre, plaukų tankį, jų skersmenį, galvos odos, plauko kamieno būklę ir t. t. Gamintojai rūpinasi vartotojais, jiems svarbiausia padėti klientui ir parinkti tinkamą preparatą. Visame pasaulyje „Сrescina“ dažniausiai parduodama vaistinėse. Gerai apmokyti farmacininkai patys atlieka plaukų diagnostiką ir skiria preparatų kursą. Baltijos šalių vaistinėse taip pat atsirado nemokama paslauga – plaukų ir galvos odos diagnostika. Specialistai trichologai nustato problemą ir padeda parinkti reikiamus preparatus  „Crescina“. Jei mato labai rimtą problemą, aišku, iš pradžių siunčia pas gydytojus atlikti tyrimus.  

O jei moteris tiesiog nori, kad jos plaukai būtų tankesni ir gražesni, ar reikia naudoti preparatus „Crescina“? 

Taip. Aš rekomenduočiau preparatą visoms moterims, turinčioms gražius plaukus arba norinčioms pagerinti plaukų būklę. Juk beveik visos mes dažome plaukus, naudojame džiovintuvą, dėl to plaukų kokybė prastėja. Todėl kartą per metus labai gerai atlikti plaukų gydymo kursą preparatu „Сrescina HFSC“ (10) 200. Juk mes geriame vitaminus, norėdami sustiprinti  plaukus, o čia vitaminai ir maistas plaukų svogūnėliams. Aktyvios ampulių sudedamosios dalys stimuliuoja keratino gamybą. Plaukai tampa blizgantys, stori ir greičiau auga. 

Kaip tik norėjau paklausti, ar dažytus plaukus preparatas irgi veiks? 

Be abejo. Juk mes, dažydami plaukus, ardome keratiną. Plaukas tampa sausas ir lūžinėja. Kaukės, balzamai su keratinu – tai tik laikinas efektas iki pirmo galvos trinkimo. Keratino procedūros, kurios gausiai reklamuojamos – tai chemija. Laikino plaukų glotninimo efektas: kurį laiką plaukai glotnūs, blizgantys, vėliau pradeda skilinėti, sausėja, galai pradeda lūžinėti. O „Crescina“ maitina ir pripildo plauką iš vidaus (stimuliuoja keratino gamybą).   

Jūs rekomenduojate preparatą panaudoti iki plaukų dažymo ar kokių cheminių procedūrų ar jau po jų?  

Po jų. Iš pradžių gadiname, po to gaiviname. Plaukų dažymo sunku atsisakyti. Jei dažai geros kokybės, geras meistras, nėra ko bijoti. O profilaktika naudojant  preparatus „Crescina“ tik suteiks jūsų plaukams papildomo grožio.  

Ar rekomenduotumėte naudoti preparatus „Crescina“ moterims po gimdymo? 

Taip. Nėštumo metu tai nėra būtina, nes plaukai, kadangi daugėja moteriškųjų hormonų, ir taip nelabai slenka. O štai po gimdymo – būtinai. Gerai tiks „Crescina Anti-Hair Loss“ (10+10).  Šviesios ampulės gerai veikia folikulą, užspausdamos ir pailgindamos plauko gyvenimą, o gintarinės maitina ir sutvirtina patį plauko svogūnėlį. Taip pat ampulės „Сrescina Anti-Hair Loss“ (10+10) tinka, kai plaukai smarkiai slenka dėl streso, geležies nepakankamumo, kai sutrikusi kraujotaka, po dietos, operacijų ir t. t.  

Ar preparatai „Crescina“ gali kam nors pakenkti?   

Ne. Bet yra tam tikrų situacijų, kai geriau nesikišti, o siųsti klientą pas gydytojus –  kai yra rimtų problemų, pvz., jis serga autoimuninėmis arba kitomis galvos odos ligomis. 

Apibendrinkime kliento, kuriam rekomenduotina „Crescina“, portretą. Mūsų žurnalą, kuriame publikuojami straipsniai  kosmetologijos ir estetikos klausimais, skaito ir kirpėjai. Jie turi daug klientų – visų lyčių, konfesijų, amžiaus ir pan.  Ar  gerai supratau, kad „Crescina“ naudinga tiems, kas cheminiais dažais dažo plaukus? Ar šie preparatai gerai veikia po procedūrų su keratinu ir po bet kokio cheminio preparato poveikio plaukams?

„Crescina“ – unikalus preparatas, sukurtas remiantis ilgamečiais tyrimais maksimaliems rezultatams pasiekti ir daugeliui problemų išspręsti. Liniją sudaro: „Сrescina Anti-Hair Loss“ (kompleksinis gydymas) ampulės, stabdančios plaukų slinkimą ir  atkuriančios plaukus; „Сrescina Re-Growth“ ampulės praretėjusiems plaukams atkurti ir šampūnai (valomojo ir tvirtinamojo poveikio).  Yra specialių formulių preparatų vyrams ir moterims. Taip pat visi preparatai skiriasi pagal koncentraciją  (200–500–1300).   Išvada: „Сrescina“ suteikia dideles galimybes išspręsti skirtingas plaukų problemas!

 Ar pagimdžiusios moterys iš karto gali pradėti naudoti preparatus, ar reikia kurį laiką palaukti? Ar yra kontraindikacijų? 

Ne, jokių kontraindikacijų nėra. Preparatą galima naudoti laktacijos metu, nes jame nėra jokių kenksmingų komponentų ir veikiami tik plaukų folikulai.

Tad iš gimdymo namų išeini su kūdikiu ir su „Crescina“?

Taip. Ir nebeliks psichologinės problemos. Juk jaunos mamytės labai skausmingai  reaguoja į pogimdyminį plaukų slinkimą. Prisideda stresas. Šiuo stebuklingu laikotarpiu labai svarbi mamos ir vaikučio vidinė pusiausvyra.  

O kodėl jums patinka dirbti būtent su „Crescina“? Juk turėjote platų preparatų spektrą, o pasirinkote būtent šį...

Pasitikėjimas gamintoju, matomi rezultatai ir, svarbiausia, klientų dėkingumas. 

Preparatais „Crescina“ neįmanoma pakenkti?  

Ne, pakenkti neįmanoma. Todėl ypatingų apribojimų juos naudoti nėra. Bet jei visiškai atrofavosi plaukų folikulai, tokiu atveju preparatas nebeveiks – jis veikia, kai plaukai slenka ir retėja dėl fiziologinių, o ne dėl patologinių, priežasčių. 

Ačiū už pokalbį, gerbiamoji Natalija.